44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 1 stycznia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 1 stycznia 2021 r.

Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka.

1. Dziś przez wstawiennictwo Maryi Świętej Bożej Rodzicielki pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. O godz. 16.15 wyśpiewamy Akatyst – szczególną pieśń na cześć Matki Bożej.

2. Jutro pierwsza sobota miesiąca. To okazja do Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. wieczornej.

3. W tym roku nasi parafialni Kolędnicy Misyjni przedstawią się w krótkim programie po każdej Mszy św. w niedzielę 3 stycznia. Zebrane przez nich ofiary wesprą dzieci w krajach misyjnych.

4. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Syna Bożego, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość z inicjatywy papieża Św. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. 

Modlitwa o pokój św. Franciszka z Asyżu:

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,

abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;

wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;

jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;

nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;

światło, tam gdzie panuje mrok;

radość, tam gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli

nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;

nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;

nie tyle szukać miłości, co kochać;

albowiem dając otrzymujemy;

wybaczając zyskujemy przebaczenie;

a umierając, rodzimy się do wiecznego życia,

przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram