Ogłoszenia parafialne 20.12.2020r.

1. Dziś w IV niedzielę Adwentu kończącą nasze rekolekcje przeżyjemy uroczystą  inaugurację Jubileuszu 100 lecia diecezji łódzkiej w kościołach stacyjnych. Na Mszy św. o godz. 17.00 otworzymy Jubileuszowe Drzwi Święte naszego kościoła i rozpoczniemy Rok Jubileuszowy. Harcerze przekażą naszej parafii „Światełko Betlejemskie”. Wcześniej o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe.

2. Przed nami 4 dni kończące tegoroczny Adwent. Na roraty w środę o godz. 17.00, zapraszamy szczególnie dzieci – podsumujemy tegoroczne spotkania, podczas których pochylaliśmy się nad tajemnicą Eucharystii i nagrodzimy najwytrwalszych. Zapraszamy na ostatnie roraty w czwartek rano.

3. Przedświąteczne sprzątanie kościoła, ubieranie choinek i przygotowanie żłóbka, planujemy w poniedziałek, wtorek i środę po mszach wieczornych. Zapraszamy do pomocy wszystkie osoby chętne.

4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy, wyjątkowo w tym roku, od dwóch Mszy Św. sprawowanych w nocy z 24 na 25 grudnia zwanych pasterkami” – o godz. 22.00 i 24.00, aby mogła w nich uczestniczyć większa liczba wiernych. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.

5. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego (bez Mszy św. o godz. 14.00)

6. Przyszła niedziela, 27 grudnia to Niedziela św. Rodziny, którą uczcimy szczególnie podczas Wieczoru Uwielbienia.

7. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa przekazaliśmy ofiarę 560 zł. zebraną do puszek w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W Niedzieli relacja z rozpoczęcia Jubileuszu naszej diecezji w łódzkie katedrze oraz teksty modlitw do św. Józefa, w Gościu Niedzielnym dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Janina Gocałek, Aleksander Rózik i Czesław Wagner. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…