Ogłoszenia parafialne 13 grudnia 2020 r.

1. W głęboką radość, która wypływa z liturgii Kościoła 3 niedzieli Adwentu wpisuje się rozpoczęty wczoraj w katedrze w Łodzi Jubileusz 100 – lecia naszej diecezji. Uroczysta Inauguracja tego Jubileuszu w kościołach stacyjnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 20 grudnia. Nasza świątynia jest jednym z 16 kościołów jubileuszowych. Na Mszy św. o godz. 17.00 otworzymy symbolicznie drzwi naszego kościoła i rozpoczniemy Rok Jubileuszowy.
  2. Pomocą w przygotowaniu nas do tego wydarzenia i głębszego przeżywania świąt będą rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w najbliższy piątek i potrwają trzy dni. Będzie im przewodniczył o. Wojciech Idziak, redemptorysta z Wrocławia. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w piątek i sobotę będą o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Będziemy transmitować przez Internet Eucharystie o godz. 17.00. W sobotę – dzień spowiedzi od godz. 9.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 19.00. Można zgłaszać jeszcze adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię.
  3. Dziś wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć.
  4. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30, a w tygodniu na msze św. roratnie.
  5. Siostry kończą roznoszenie opłatków. Odwiedzą jeszcze:
    Poniedziałek od godz. 10. 00 – Niwy
    Wtorek od godz. 10. 00Kościuszki i Kościuszki (pod lasem), Kozłówki oraz ulice: Piaskowa, Leśna, Południowa
  1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Na potrzeby Kościoła na Wschodzie przekazaliśmy 950 zł. Jak możemy zauważyć kończą się prace przy wymianie pokrycia dachowego na plebanii, ociepleniu ścian i nowej elewacji.
  1. Zachęcamy do lektury adwentowych numerów prasy katolickiej.