Ogłoszenia parafialne 29 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem nowego roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Szczególnie poprzez udział w roratach. W naszym kościele będą one odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 ze szczególnym udziałem dzieci i transmisją internetową a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00 rano. Na sobotnie roraty zapraszamy młodzież. Zgodnie z tradycją przynośmy ze sobą lampiony roratne i świece.
  1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Planujemy rekolekcje adwentowe w dniach od 18 do 20 grudnia.
  1. Dziś o godz.16.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna w tygodniu codziennie po wieczornej Mszy św.
  1. W piątek 4 grudnia w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej patronki. Tego dnia niedzielny porządek Mszy św. (nie będzie tradycyjnej mszy w kaplicy na cmentarzu i procesji eucharystycznej). Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Andrzej Partyka. Na wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji: s. Barbary Smorul i s. Barbary Stachiewicz z racji imienin.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 – Godzina święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami w intencji nowych powołań. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi podczas porannych rorat i nabożeństwa odprawionego wyjątkowo po roratach. Także do chorych udamy się nie w I piątek miesiąca lecz tydzień później, 11 grudnia.
  1. W przyszłą niedzielę, drugą adwentu, która tradycyjnie jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie zbierane będą ofiary do puszek na ten cel.
  1. Siostry roznoszą opłatki na stół wigilijny według następującego porządku:
    Poniedziałek – 30.11.2020r. od godz. 10.00 – ulice: Praga, Wschodnia, Mokra, Słoneczna
    Wtorek – 01.12.2020 r. od godz. 10.00 – ul. Piotrkowska, ul. Cmentarna, ul. Cicha, Szubienice, Żabczanka, Podżar, Józefina, Lubośnia
    Środa – 02.12.2020 r. od godz. 10.00 – ulice: Głowackiego, Pułaskiego, Kilińskiego, Żeromskiego, Poniatowskiego, Konopnickiej, Źródlana, Targowa, Św. Floriana  i 3 Maja
    Czwartek – 03.12.2020 r. od godz. 12.00 – ulice: Narutowicza, Wąska, Szkolna, Kazimierza Wielkiego, Norwida, Krótka, Reymonta, Kochanowskiego, Polna, Skryta, Malinowa
  1. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  1. Dziś prasa z bezpłatnymi dodatkami: kalendarze i płyty. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam lepiej przeżywać czas adwentu. Prenumeratorzy mogą odebrać grudniowy numer Różańca i Tak Rodzinie.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Plewczyński. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…