Ogłoszenia parafialne 22 listopada 2020 r.

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego.
  2. Dziś po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.15 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia a po mszy św. o godz. 17.00 – wieczór uwielbienia, który będzie transmitowany przez Internet.
  3. Podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. w środę będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych. Do końca listopada możemy ofiarować za nich odpust zupełny.
  4. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  5. Zwyczajem lat ubiegłych siostry będą roznosić do naszych domów poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny. Z racji pandemii będzie to wyglądać inaczej. Aby zachować środki ostrożności, siostry nie będą się zatrzymywać w naszych domach. Opłatki można także otrzymać na chórze, zakrystii i kancelarii przez cały Adwent.

23 listopada – poniedziałek od godz. 10:00 –  ul. Piłsudskiego (cała), ul. Zachodnia, ul. Łaska

24 listopada – wtorek od godz. 10:00 – Marcelów, Rudzisko, Kolonia Szczercowska, Grudna, ul. Strumykowa, ul. Tenusa

25 listopada – środa od godz. 12:00 – ulice: Klonowa, Jarzębinowa, Wiśniowa, Akacjowa, Lipowa, Kopernika, 11 Listopada i Polskiego Sierpnia

26 listopada – czwartek od godz. 13:00 – Bednarze i Brzezie

27 listopada – piątek od godz. 10:00 – ul. Częstochowska, Rzeczna, Kącik i Trakt Puszczański,

1. W najbliższy piątek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie z ks. Dominikiem Lubińskim, działającym w Duszpasterstwie Rodzin w Łodzi. Spotkanie przeznaczone jest dla małżonków, pragnących umocnić wzajemne relacje w swoich rodzinach, skorzystać z porad psychologicznych i duchowych. Zapraszamy.
  2. Tradycyjnie w niedzielę Chrystusa Króla ofiary złożone na tacę przeznaczone są na WSD w Łodzi. W imieniu rektora i kleryków serdecznie za nie dziękujemy.
  3. Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom nabywając tradycyjną świecę.
  4. Polecamy prasę katolicką.
  5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Malinowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.