Ogłoszenia parafialne 15 listopada 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem “Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32). Papież Franciszek ustanowił ten dzień cztery lata temu na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w niesienie pomocy bliźnim. Bardzo serdecznie dziękujemy za dary serca złożone w obficie wypełnionych torbach z produktami, które będziemy przekazywać potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z racji Światowego Dnia Ubogich.
  2. Dziś po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Rodziny Różańcowej, a o godz. 16.15 modlitwa różańcowa. Będziemy się modlić za wstawiennictwem bł. Marii od Męki Pańskiej, założycielki Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Dziś bowiem przypada 116 rocz. jej śmierci.
  3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo adoracyjne – Wieczór Uwielbienia, transmitowany przez Internet. Poświęcimy także opłatki na stół wigilijny, które siostry będą roznosić do naszych domów. Na mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy członków chóru parafialnego, scholii i orkiestry strażackiej. Z racji wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej będziemy się modlić za tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  5. Od dzisiaj można nabywać tradycyjne świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. W piątek 13 listopada zmarł opatrzony świętymi sakramentami w 59 roku życia i 34 roku kapłaństwa, pochodzący z naszej parafii ś.p. ksiądz Antoni Pietras, proboszcz parafii pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Msza święta w intencji zmarłego zostanie odprawiona w świątyni parafialnej pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie w środę 18 listopada br. o godzinie 19.00. Pogrzeb rozpocznie się Mszą świętą w tej samej świątyni w czwartek 19 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi złożenie ciała ś.p. ks. Antoniego do grobu na cmentarzu w Bełchatowie. W minionym tygodniu odeszli także do wieczności: śp. Marianna Rudzka, Krzysztof Jędraszek, Jerzy Kucharski. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…