44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 15 stycznia 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 15 stycznia 2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego mottem będą słowa: ”Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. 

3. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

Poniedziałek          16 stycznia  – ul. Praga (między ulicą Łaską a Kościuszki)

Wtorek                    17 stycznia  – ul. Praga (między ul. Łaską a ul. Częstochowską)

                                               – ul. Wschodnia, ul. Południowa, ul. Leśna, ul. Zachodnia

Środa                        18 stycznia  – ul. Łaska, ul. Narutowicza

                                                           – ul. Kazimierza Wielkiego

Czwartek                 19 stycznia  – ul. Piłsudskiego (między ul. Łaską a trasą)

Piątek                       20 stycznia  – ul. Piłsudskiego (między ul. Kilińskiego a ul. Łaską)

                                                           – ul. Reymonta, ul. Szkolna, ul. Norwida, ul. Krótka

Sobota                      21 stycznia – Podklucze

Kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00. W poniedziałek przyszłego tygodnia chcemy odwiedzić mieszkańców ul. Mickiewicza.

5. Serdeczne dziękujemy za ofiary składane przy kolędzie na potrzeby parafii. Składając dzisiaj ofiary do puszek, kolejny raz chcemy wesprzeć mieszkańców Syrii w podjętej przez naszą parafię akcji pomocy Rodzina Rodzinie. Przy kościele trwają nadal prace przy obróbce wstawionych okien i drzwi. Zostały także zabrane do renowacji drzwi od zakrystii oraz od kaplicy św. Teresy.

6. Gratulujemy naszemu parafialnemu chórowi za zajęcie II miejsca na Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bełchatowie. Dziś w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się  Koncert kolęd i pastorałek podczas którego zaprezentują się Kapela Chłopaki Szczercowiaki i ich goście. Serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram