Ogłoszenia parafialne 8 listopada 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasłem tego dnia są słowa: „Przywrócić nadzieję”. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Pomóżmy także ofiarą materialną składając ją do puszki, bądź wysyłając SMS-a na numer, który znajdziemy na ulotkach pod chórem. W tym roku dotrze ona poprzez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” do chrześcijan zamieszkujących Republikę Środkowej Afryki.
  2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  3. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu, papieża, i matką wszystkich kościołów świata.
  4. W środę, 11 listopada będziemy przeżywać Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie wolności. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00, a po niej złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej. Wieczorem podczas nowenny będziemy polecać Matce Bożej sprawy związane z naszą Ojczyzną.
  5. Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę 15 listopada. Możemy włączyć się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, wypełniając papierowe torby, które można pobrać pod chórem, żywnością lub artykułami chemicznymi i przekazując potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieść z powrotem do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Zebrane w ten sposób dary zostaną rozdane potrzebującym w naszej parafii.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. W najbliższych dniach będą kontynuowane prace przy elewacji plebanii i pokryciu jej dachu nową blachą.
  7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
  8. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Wojciech Cyran, Lucjan Kucharski, Krystyna Barasińska, Jan Szymczak, Mieczysław Obuchowski oraz Aleksandra Rudzka. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Modlitwa za prześladowany Kościół

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości,

pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć

w cierpieniu Twego Syna,

wzmocnij nasze Siostry i Braci,

którzy z powodu swej wiary

są prześladowani.

Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością,

aby w każdym ucisku

pokładali w Tobie całą swą ufność,

a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie.

Podaruj im radość z uczestnictwa

w ofierze Chrystusa

i obdarz pewnością, że ich imiona

są zapisane w Księdze Życia.

Daj im siłę do naśladowania Chrystusa,

która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża,

a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.

Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.