44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 18 października 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 18 października 2020 r.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, szczególnie w tym trudnym czasie.
  3. Ks. arcybiskup Grzegorz Ryś przesyła do nas informację: „Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużam udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.”
  4. Wznawiamy od dziś transmisję Mszy św. niedzielnej o godz. 10.00, aby umożliwić łączność duchową z kościołem parafialnym tym, którzy pozostają w domach. Również w dzisiejszym Wieczorze Uwielbienia po mszy św. wieczornej będzie można uczestniczyć przez Internet.
  5. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.15 (w niedziele o godz. 16.15) gromadzimy się na nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy także do modlitwy we wspólnotach rodzinnych.
  6. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II.
  7. W najbliższy piątek o godz. 18.30 w naszym kościele odbędzie się spotkanie z ks. Dominikiem Lubińskim, działającym w Duszpasterstwie Rodzin w Łodzi. Spotkanie przeznaczone jest dla małżonków, pragnących umocnić wzajemne relacje w swoich rodzinach, skorzystać z porad psychologicznych i duchowych. Zapraszamy.
  8. Parafia nasza otrzymała podziękowanie – Dyplom Wdzięczności za przekazanie ofiary na pojazdy misyjne w ramach Akcji św. Krzysztof 2020, które składaliśmy przy lipcowym poświęceniu pojazdów. Wdzięczni misjonarze w każdą pierwszą sobotę miesiąca ofiarują Msze św. i modlitwę w intencji wszystkich Ofiarodawców.
  9. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kartek wypominkowych.
  10. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram