44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 11 października 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 11 października 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października – w dzień powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bogiem.
 2. Swoimi ofiarami złożonymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.
 3. W poniedziałek odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 18.30 w kościele.
 4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich nauczycieli i wychowawców otoczymy modlitwą podczas różańca i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W nadchodzący czwartek, 15 października, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają ból po stracie dziecka.
 6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Dzisiaj miała się odbyć procesja różańcowa ulicami Szczercowa, ale ze względu na pandemię odprawimy nabożeństwo w kościele po mszy św. o godz. 17.00. Również we wtorek 13 października nabożeństwo fatimskie z różańcem po mszy św. wieczornej. Zachęcamy jednocześnie do włączenia się do Kół Żywego Różańca, które mają swoje spotkania w trzecie niedziele miesiąca po mszy św. o godz. 10.00. W tamtym roku powstało Koło różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci. Prosimy o kontynuowanie tej modlitwy, a chętne osoby, które chcą dołączyć do takiego koła, niech zgłoszą się w zakrystii bądź kancelarii. Chcemy także utworzyć męską grupę różańcową. Zapraszamy chętnych na spotkanie 16 października po mszy św. wieczornej. Modlitwa w ramach koła różańcowego przynosi większe owoce.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Tego dnia o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Uwielbienia. W niedziele misyjną przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Dziękujemy także za ofiary z ubiegłej niedzieli na tacę gospodarczą. W ostatnich dniach udało się zmienić dach na plebanii, trzeba jeszcze pokryć go blachą. Planujemy także ocieplić ściany i wykonać nową elewację.
 10. Prasa katolicka zawiera interesujące artykuły. Zachęcamy do lektury. W Gościu Niedzielnym dodatek: film „Ziemia Maryi”, a w Niedzieli obrazek z modlitwą do nowego błogosławionego piętnastolatka Carlo Acutisa.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Aniela Wirska i Władysław Węglewski. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram