44 631-81-36
 

Ogłoszenia Parafialne 4 października 2020

feature image

Ogłoszenia Parafialne 4 października 2020

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października, miesiąca różańcowego. Św. Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca. W naszej świątyni nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15 a w niedziele o 16.15.
 2. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
 3. Dzisiejszej Eucharystii o godz. 17.00 będzie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski. Podczas tej uroczystej Mszy św. zapowiadającej Rok Jubileuszowy diecezji łódzkiej specjalny dekret odczyta przedstawiciel ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, który zaprasza wiernych do licznego udziału w tym wydarzeniu. W naszej świątyni zgromadzą się kapłani i przedstawiciele parafii dekanatu szczercowskiego i widawskiego. Zapraszamy.
 4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
 5. W środę, 7 października przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Pielgrzymka grup Żywego Różańca naszej archidiecezji do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 10 października. Zapisujemy chętnych na wspólny wyjazd.
 6. W najbliższy piątek 9 października zapraszamy na spotkanie modlitewne o godz. 20.00 kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII. Owocne przyjęcie sakramentów wymaga odpowiedniego przygotowania i dojrzałości dlatego oprócz niedzielnej Mszy św., katechezy w szkole potrzebne są spotkania w parafii pogłębiające wiarę.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XX Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz Kościoła w Polsce.
 8. Zapraszamy na procesję różańcową ulicami Szczercowa w przyszłą niedzielę – 11 października. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej i przejdziemy, rozważając tajemnice różańcowe, następującymi ulicami: św. Floriana, Pułaskiego, Konopnickiej, Mickiewicza, Kopernika, Akacjową, Lipową, Kilińskiego. Prosimy zabrać ze sobą świece i lampiony.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Tradycyjnie w Dzień Papieski odbywa się zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 10. Zachęcamy do lektury Tygodników katolickich. Jest do odebrania w zakrystii nowy numer Różańca i Tak rodzinie.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mirosław Kociuga, Mariusz Śmietański i Władysława Kałużna. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram