44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 27 września 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 27 września 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W ich intencji będziemy modlić się podczas nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.15.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III i dla ich rodziców w związku z rozpoczęciem przygotowań do I Komunii św. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla uczniów klas VII, VIII i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych i ich rodziców w związku z sakramentem bierzmowania.
 3. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w swoich miejscowościach. W Szczercowie spotkajmy się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury na ul. Mickiewicza, jutro o godz. 15.00.
 4. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
 5. W środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
 6. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.15 – w dni powszednie, a w niedziele o godz. 16.15. W poniedziałki i środy różaniec będą prowadziły dzieci a w piątki młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki przedstawiające cudowne wizerunki Matki Bożej i ich historie z różnych miejsc w Polsce.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe tych dni połączymy z Różańcem o godz. 17.15. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Do chorych z Komunia św. udamy się przed południem.
 8. Rodzina franciszkańska na całym świecie, do której należą także siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, zgodnie z wielowiekową tradycją, spotyka się w wigilię wspomnienia św. Franciszka na nabożeństwie zwanym “Transitus”; upamiętnia ono śmierć Biedaczyny z Asyżu. Nasze siostry zapraszają na takie nabożeństwo w sobotę 3 października o godz. 19.30.
 9. W przyszłą niedzielę, 4 października Eucharystii o godz. 17.00 będzie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski. Podczas tej uroczystej Mszy św. zapowiadającej Rok Jubileuszowy diecezji łódzkiej specjalny dekret odczyta przedstawiciel ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, który zaprasza wszystkich wiernych do licznego udziału w tym wydarzeniu. W naszej świątyni zgromadzą się kapłani i przedstawiciele parafii dekanatu szczercowskiego i widawskiego. Zapraszamy.
 10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Różańcowej w niedzielę 4 października. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki. Parafia Księży Sercanów z Bełchatowa zaprasza na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów w Kotlinie Kłodzkiej w dniach 16 – 18 października.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, która podejmuje aktualne tematy związane z życiem ludzi wierzących.
 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp.: Mirosława Rogalewicza i Zofię Kiejnig. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram