44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 6 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne – 6 stycznia 2017 r.

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary.

2. Na zakończenie Mszy Św. poświęcimy kredę, kadzidło i wodę. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2017) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.

3. Nasi ministranci przygotowali kadzidło i kredę w małych torebkach, które możemy nabyć pod chórem za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki.

4. Dziś, przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, aby dobra nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i ludzi spragnionych i poszukujących Pana Boga. Zebrane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

5. W niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Dzieci z naszej parafii wystawią jasełka po mszy św. o godz. 10.00. Serdecznie na nie zapraszamy.

6. Zaproszenie na Noworoczny Koncert Kolęd – Sercanie – Bełchatów – 8 stycznia godz. 19.00 – Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego oraz na Koncert kolęd i pastorałek w naszej parafii – 15 stycznia godz. 18.00 – Kapela Chłopaki Szczercowiaki i ich goście.

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram