Ogłoszenia parafialne 20 września 2020 r.

1. W trzecią niedzielę września Kościół przeżywa dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Papieskie orędzie na ten dzień nosi tytuł: “Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci. Życie staje się historią”. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, czytajmy prasę katolicką by umacniać swoją wiarę.
  1. Dzisiaj o godz. 16.15 – nabożeństwo różańcowe „Różaniec za braci”, za chrześcijan na Bliskim Wschodzie, a po Mszy św. wieczornej – Wieczór Uwielbienia.
  1. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – patrona ks. Mateusza. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Solenizanta.
  2. W nowym roku szkolnym rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia sakramentów: I Komunii św. i bierzmowania. Msza św. i spotkanie dla uczniów klas III i dla ich rodziców w przyszłą niedzielę 27 września o godz. 10.00. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII, VIII i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 i na spotkanie.
  3. Zachęcamy, aby w nowym roku szkolnym, poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Wszystkie dzieci, które chcą się włączyć we wspólne śpiewanie w naszym kościele serdecznie zapraszamy na próby „Bożych Nutek” w każdą sobotę o godzinie 11.00, a starszej scholi o godz. 13.30 w Domu Parafialnym. Zachęcamy także chłopców do poszerzenia grona ministrantów. W piątki wieczorem o godz. 19.00, odbywać się będą spotkania formacyjne dla młodych. Zapraszamy.
  4. W trosce o rodziny, które są fundamentem społeczeństwa i Kościoła, w nawiązaniu do wyraźnej potrzeby duszpasterskiej wynikającej z różnego rodzaju kryzysów małżeńskich pragniemy zaprosić na cykliczne spotkania z ks. Dominikiem Lubińskim działającym w Duszpasterstwie Rodzin w Łodzi. Spotkania te odbywać się będą w każdy czwarty piątek miesiąca. Pierwsze z nich w najbliższy piątek o godz. 18.30 w naszym kościele. Zainteresujmy się i skorzystajmy z oferowanej pomocy psychologicznej i duchowej.
  5. Organizujemy tradycyjną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Różańcowej w niedzielę 4 października. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
  6. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary składamy podziękowanie. Bóg zapłać.
  7. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Agnieszki Moszyńskiej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…