44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 13 września 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 13 września 2020 r.

  1. W miniony wtorek przeżywaliśmy uroczystość odpustową Narodzenia NMP połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Serdecznie dziękujemy za modlitwę podczas 40 – godzinnego nabożeństwa adoracyjnego oraz za liczny udział w sumie odpustowej. Dziękujemy szczególnie tym, którzy włożyli niemały trud w przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych, upiekli chleby i ciasta. Dziękujemy asyście, chórowi i strażakom. Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w niedzielę 27 września godz. 12.30 w Łodzi.
  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. O godz. 16.30 Nieszpory Niedzielne, a po mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie za racji 13 dnia miesiąca.
  1. W poniedziałek, 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 18.00.
  1. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  1. W piątek, 18 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy, aby wypraszać potrzebne łaski na trud zdobywania wiedzy i wzrastania w mądrości.
  1. W gablocie przed kościołem znajdują się informacje o trwającym do 30 listopada na terenie całego kraju Powszechnym Spisie Rolnym.
  1. Osoby, które pielgrzymowały w sierpniu na Jasną Górę w Pielgrzymce Ziemi Łaskiej zaproszone są na spotkanie popielgrzymkowe do parafii Buczek dzisiaj o godz. 13.30 Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczone zostaną na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup wyposażenia Domu Opieki „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach. Bóg zapłać także za tacę gospodarczą z ubiegłej niedzieli. Pod koniec września mają być kontynuowane prace przy dachu plebanii i wieży kościoła. Do zakrystii chcemy doprowadzić wodę i dokończyć remont słupków bramy ogrodzenia.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia tygodnik: Niedziela. Idziemy, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki. W zakrystii można odebrać Różaniec i Królową Różańca św.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Kozubowicz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram