44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne: 30 sierpnia 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne: 30 sierpnia 2020 r.

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży
  w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. We wtorek, 1 września podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 8.00 pragniemy wypraszać Boże błogosławieństwo i pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Uczniowie I klas niech przyniosą swoje tornistry i przybory szkolne do poświęcenia.
 1. W tym roku mija 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w modlitwie o polskich żołnierzach poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek od 17.00 i modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele. W piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną przed południem. Pierwszopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie uczniów, do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok pracy. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 18.00. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.
 1. Zbliża się uroczystość odpustowa naszej parafii, 8 września – Narodzenie NMP. Tradycyjnie Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00 połączona będzie z podziękowaniem za tegoroczne plony. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych i chlebów, którymi podzielimy się na zakończenie. Do uroczystości odpustowej przygotujemy się duchowo poprzez 40 – godzinne nabożeństwo eucharystyczne. W sobotę i poniedziałek zapraszamy wiernych z poszczególnych miejscowości na adorację Najświętszego Sakramentu według ustalonego porządku (…) Zachęcamy do włączenia się w modlitwę adoracyjną i do licznego udziału
  w uroczystościach odpustowych.
 1. W związku ze zbliżającym się Jubileuszem setnej rocznicy powstania naszej diecezji organizowana jest pielgrzymka Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna i na Pola Lednickie, w sobotę 12 września. Z naszego dekanatu planujemy jeden autokar. Prosimy chętnych o zgłaszanie się w kancelarii.
 2. Po wakacjach wznawiamy w tygodniu msze św. o godz. 17.30, a we wrześniu i listopadzie także o 7.30. Kancelaria parafialna będzie czynna od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00. W niedzielę na msze św. o godz. 10.00 zapraszamy dzieci, które będą tradycyjnie zbierać obrazki związane z niedzielną Ewangelią, na godz. 17.00 zapraszamy młodzież.
 1. Prasa katolicka, do której lektury serdecznie zachęcamy, wiele miejsca poświęca 40 rocznicy powstania „Solidarności”.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp.Cyrylę Woszczyk i Krystynę Idzikowską. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram