44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 16 sierpnia 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 16 sierpnia 2020 r.

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Tego dnia ok. godz. 11.30 dotrze do nas 40 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej do której dołączają się pielgrzymi z naszej parafii. Zachęcamy, kto jeszcze chciałby się wybrać na pielgrzymi szlak może się zapisać w kancelarii parafialnej. Tradycyjnie do plecaka intencji, który znajduje się na bocznym ołtarzu można dodać swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się od wspólnej Mszy św. o godz. 11.40 i przerwie obiadowej trwającej do 13.30. Wieczorem przybędzie Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego. Zapisujemy także chętnych do grupy duchowej, która będzie towarzyszyć naszym pielgrzymom. Przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy codziennie o godz. 20.30 do naszej parafialnej świątyni na wspólny różaniec i Apel Jasnogórski.
  2. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
  3. Solidarni z Bejrutem. 4 sierpnia stolicą Libanu, Bejrutem, wstrząsnęła potężna eksplozja, która zrujnowała znaczną część miasta. Szacuje się, że w wyniku tej tragedii 160 osób straciło życie, ponad 6 tysięcy ludzi jest rannych, a około 300 tysięcy osób straciło dach nad głową. Dzisiaj we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc. W tej intencji będziemy się modlić dzisiaj o godz. 16.15 w ramach nabożeństwa „Różaniec za braci”.
  4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Z racji setnej rocznicy Cudu nad Wisłą przeczytamy o zwycięstwie w Bitwie Warszawskiej, które ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie. W Gościu Niedzielnym rozmowa z ks. arcybiskupem Grzegorzem Rysiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram