44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 1 stycznia 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 1 stycznia 2017 r.

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.

2. W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona  z inicjatywy papieża bł. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w porządku niedzielnym.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus Mansionem Benedicat.

4. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się wyjątkowo w 2 piątek miesiąca – 13 stycznia.

6. Trwa wizyta duszpasterska w naszych rodzinach. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić:

Poniedziałek – 2 stycznia – Podżar i Szubienice (1 kapłan)

Wtorek – 3 stycznia – Żabczanka, Lubośnia i Józefina (1 kapłan)

Środa – 4 stycznia – Grudna (2 kapłanów)

Czwartek – 5 stycznia – Rudzisko, Marcelów i Kolonia Szczercowska (2 kapłanów)

Sobota – 7 stycznia – Trakt Puszczański (2 kapłanów)

Kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00. Prosimy o podwiezienie do miejsc kolędowania.

7. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki zaprasza na widowisko ewangelizacyjne pt.: „Betlejem w Łodzi”. Zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich. Koncert „Betlejem w Łodzi” odbędzie się w czwartek 12 stycznia o godz. 19.00 w Łódzkiej Atlas Arenie Bilety są do nabycia w parafiach.

8. Możemy dzisiaj nabyć nowy numer Niedzieli oraz Idziemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram