44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 9 sierpnia 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 9 sierpnia 2020 r.

  1. Dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Wawrzyńca. Tradycyjnie tego dnia przybywają do naszej parafii pielgrzymi z diecezji toruńskiej i pelplińskiej. W tym roku wędrują oni sztafetowo – każdego dnia inna grupa, więc na nocleg zatrzymają się tylko kapłani i klerycy, którzy wędrują przez całą drogę na Jasną Górę. We wtorek rano po Mszy św. o godz. 6.00 i 7.00 wyruszą na kolejny etap pielgrzymki.
  3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w czwartek po wieczornej Mszy św.
  4. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Św. pobłogosławimy wianki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tę maryjną uroczystość pamięcią sięgamy także do naszej historii, w tym roku w sposób szczególny, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy polecać Królowej Polski losy naszego narodu, a następnie tradycyjnie oddamy hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny w miejscach pamięci narodowej. Wójt i Rada Gminy Szczerców serdecznie zapraszają na tę uroczystość.
  5. Trwają zapisy na Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej na Jasną Górę, do której od wielu lat dołączają nasi parafianie. Chętni mogą zgłaszać się codziennie w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00. Zachęcamy także do zapisania się do grupy duchowej.
  6. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać. Składam także serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli – złożone w ramach tacy gospodarczej.
  7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim przeczytamy o Domu Seniora „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach. W Niedzieli o świętych na każdy kłopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram