44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 2 sierpnia 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 2 sierpnia 2020 r.

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski rzesze pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Św. Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. Dzisiaj na Załużu o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. wraz z poświęceniem odnowionej kapliczki. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Godzina święta od 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi. Odwiedzimy chorych z Komunią pierwszopiątkową.
  5. Nasza parafianka s. Joanna Czyżycka złożyła wczoraj śluby wieczyste w Zgromadzeniu Córek Najczystszego Serca NMP. W najbliższą sobotę, 8 sierpnia w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Jej powołania zakonnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
  6. Piesza pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Czterdziesty raz z Kolegiaty Łaskiej wyruszy w tym roku pielgrzymka na Jasną Górę, w której uczestniczą także pątnicy z naszej parafii. W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Nasze jubileuszowe pielgrzymowanie przygotowujemy w trudnym dla nas czasie jakim jest epidemia koronawirusa. Musimy dostosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zasad jakie zostały przyjęte w naszej archidiecezji. Proporcjonalnie do ilości pielgrzymów w minionych latach zostały ustalone limity pielgrzymów z poszczególnych miejscowości: Łask – 40 osób, Buczek – 10 osób, Zelów – 30 osób, Szczerców – 20 osób. W ustalone limity nie wliczamy osób wchodzących w skład obsługi pielgrzymki (służby: medyczna, porządkowa, ruchu,  grupa muzyczna). Można pielgrzymować na zasadach sztafety, tzn. wymieniać się z kimś w czasie trwania pielgrzymki – bardzo prosimy, by dobrać sobie osoby z którymi będziemy się wymieniać w poszczególne dni i zgłosić to przy zapisie – jeśli wybierzemy taką opcję. Zachęcamy także do zapisywania się do grupy pielgrzymów duchowych łączących się z pielgrzymującymi fizycznie na Jasną Górę. Nie ma noclegów na trasie pielgrzymki, każdego dnia wracamy do domu i następnego dnia rozpoczynamy pielgrzymowanie od miejsca, w którym zakończyliśmy poprzedniego dnia. W pielgrzymce mogą wziąć udział osoby od 18 do 65 roku życia. Zapisy rozpoczną się w najbliższy wtorek w kancelarii parafialnej.
  7. W prasie katolickiej na najbliższy tydzień przeczytamy między innymi o powstaniu warszawskim, o aniołach, o gotyckich katedrach. Zapraszamy do lektury.
  8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Borek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram