44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 26 lipca 2020r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 26 lipca 2020r.

1. Z racji przypadającego wczoraj wspomnienia św. Krzysztofa i obchodzonego
w Kościele w Polsce Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa dziś po każdej mszy św. odbywa się obrzęd poświęcenia pojazdów i ich użytkowników. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Wesprzyjmy także polskich misjonarzy
w zakupie środków transportu poprzez złożoną przy poświęceniu ofiarę w misyjnej Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do Bożego miłosierdzia dziś o godz. 16.30. Na mszy św. wieczornej polecamy Bogu s. Annę w dniu jej imienin, prosząc o potrzebne łaski w realizacji powołania zakonnego.

3. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5. Dzielimy się radosną wiadomością, że nasza parafianka s. Joanna Czyżycka złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Córek Najczystszego Serca NMP. Uroczystość ta odbędzie się w najbliższą sobotę w kaplicy Domu Zakonnego sióstr w Skórcu
k. Siedlec. Tydzień potem, 8 sierpnia w naszym kościele parafialnym na Mszy św.
o godz. 11.00 będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Jej powołania zakonnego.

6. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. 

7. Dziś w parafiach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na charytatywną działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Zebrane ofiary przeznaczone będą na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram