44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 7 czerwca 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 7 czerwca 2020 r.

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
  2. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Z tej racji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jako wotum naszego narodu.
  3. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze św. w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy asystę, Żywą Różę, chór, orkiestrę, strażaków, LSO, dzieci. Przygotujmy tradycyjnie cztery ołtarze, udekorujmy trasę procesji, nasze domy. Zachęcamy do pomocy tym osobom, które co roku przygotowują ołtarze.
  4. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się oktawa. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.
  5. W związku z nową formą przeżywania Święta Eucharystii, o czym słyszeliśmy w liście Ks. arcybiskupa, zapraszamy na 24 – godzinną modlitwę adoracyjną, którą rozpoczniemy o godz. 21.00 w piątek, a zakończymy w sobotę o godz. 21.37 przy pomniku św. Jana Pawła II. Na poszczególne godziny nocnej adoracji prosimy zapisywać się w zakrystii, natomiast na adorację w ciągu dnia zapraszamy parafian wg ustalonego porządku:

godz.   8.00 –   9.00:         Bednarze, Brzezie i Kościuszki

godz.   9.00 – 10.00:         Niwy i Trakt Puszczański

godz. 11.00 – 12.00:         Lubośnia, Józefina, Żabczanka i Podżar

godz. 12.00 – 13.00:         Rudzisko, Marcelów i Kolonia Szczercowska

godz. 13.00 – 14.00:         Załuże i Zagadki

godz. 14.00 – 15.00:         Podklucze

godz. 15.00 – 16.00:         Kozłówki i Grudna

godz. 16.00 – 17.00:         Szczerców

godz. 17.00 – 18.00:         Szczerców  

  1. Dziś po mszy św. wieczornej zebranie rodziców dzieci przed I Komunią św. W przyszła niedzielę 14 czerwca ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na mszy św. o godz. 14.00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków – w środę o godz. 19.00.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w ramach tacy gospodarczej.
  3. Zachęcamy do nabycia: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego. Przeczytamy wiele interesujących artykułów. Niedziela prezentuje sylwetki 10 wyświęconych wczoraj kapłanów.
  4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stefanię Kaczmarską. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram