44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 31 maja 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 31 maja 2020 r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.
 2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, które podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Matce Bożej powierzymy w modlitwie wszystkie dzieci w dniu ich święta.
 3. Jutro także w kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Uroczystość ta będzie miała charakter Archidiecezjalny. Aktu Koronacji złotymi koronami dokona ks. abp Grzegorz Ryś, który jednocześnie zawierzy Archidiecezję Łódzką Matce Bożej. Cała uroczystość będzie transmitowana w Internecie. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Uroczystości Koronacji.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszy św. o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe. Uczęszczajmy licznie na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania i za powołanych do kapłaństwa. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też 8 nowo wyświęconych wczoraj diakonów i 10 kleryków naszego seminarium, którzy przyjmą w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. Jest to pierwszy czwartek miesiąca – Godzina święta o 17.00.
 6. W pierwszy piątek z posługą duszpasterską udamy się do chorych przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa połączonego z nabożeństwem czerwcowym.
 8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się zebranie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców, a w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Kuria Łódzka z polecenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego – w związku z obecnie obowiązującymi w Polsce zasadami bezpieczeństwa nałożonymi na społeczeństwo w trosce o nasze zdrowie – informuje, że:

– dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta udzielona przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego do dnia 31 maja br. włącznie, nie zostaje przedłużona;

– procesje Bożego Ciała mogą być organizowane w tradycyjnej formie, przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń sanitarnych to znaczy: maksymalnie 150 uczestników i dwumetrowe odległości między nimi;

– podczas wszystkich celebracji liturgicznych należy nadal zachowywać zalecenia dotyczące: zachowania dwumetrowej odległości między wiernymi oraz noszenia maseczek ochronnych.

 1. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na wsparcie kolonii letnich organizowanych przez Caritas.
 2. W bocznej kaplicy znajduje się krzyż z wieży naszego kościoła, który poddany został renowacji. Możemy go obejrzeć z bliska zanim zostanie umieszczony spowrotem na wieży.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli możemy poznać sylwetki nowych diakonów. W zakrystii jest do odebrania nowy numer Różańca.
 4. W minionym tygodniu przeszli do wieczności: śp. Halina Rogalińska, Tadeusz Szala i Zbigniew Gorzelak. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram