44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 24 maja 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 24 maja 2020 r.

  1. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i wspomaga swoje dzieci.
  2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  3. Na nowennie i mszy św. – jak w każdą ostatnią środę miesiąca, modlimy się za naszych bliskich zmarłych.
  4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Oczekujemy na uroczystość jego beatyfikacji pamiętając o przesłaniu jakie pozostawił nam Prymas Tysiąclecia.
  5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki – kończy się okres wielkanocny. Zachęcamy, aby w te dni wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę wieczorem. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy po nabożeństwie majowym i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i moc. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę odmawianą podczas nabożeństw majowych.
  6. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przeczytamy między innymi: o niebie, o niezastąpionej roli mamy, o kard. Stefanie Wyszyńskim. W Gościu Niedzielnym znajdziemy specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny Światowej.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana Jędraszka. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj modlimy się także za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i pamięci o prześladowanych braciach w wierze. Ostatnio chiński rząd zdecydował siłą usunąć ponad dwa tysiące krzyży z kościołów w całych Chinach w ramach rządowej kampanii mającej na celu uregulowanie “nadmiernych miejsc kultu religijnego”. Komunistyczna Partia Chin postanowiła rozebrać krzyże z kościelnych dachów, twierdząc, że symbole religijne nie mogą być “wyższe” od flagi państwowej.

Pomódlmy się modlitwą do Matki Bożej z maryjnego sanktuarium w Sheshan w Szanghaju:

          Najświętsza Panno, Matko Słowa Wcielonego i nasza Matko, czczona jako «Wspomożenie Wiernych» w sanktuarium w Szeszan, na które z nabożną miłością patrzy cały Kościół w Chinach, przychodzimy dziś do Ciebie, by prosić Cię o opiekę. Wejrzyj na lud Boży i prowadź go z matczyną troskliwością drogami prawdy i miłości, ażeby w każdej sytuacji był zaczynem zgodnego współżycia wszystkich obywateli. Swym posłusznym «tak» wypowiedzianym w Nazarecie wyraziłaś zgodę, aby odwieczny Syn Boży przyjął ciało w Twym dziewiczym łonie i rozpoczął w dziejach dzieło odkupienia, w którym współpracowałaś z gorliwym oddaniem, godząc się, aby miecz boleści przeszył Twoją duszę, aż po ostatnią godzinę krzyża, kiedy na Kalwarii stałaś u boku Syna, który umierał, aby człowiek mógł żyć. Od tamtej pory stałaś się w nowy sposób Matką wszystkich, którzy z wiarą przyjmują Twojego Syna Jezusa i godzą się iść za Nim, biorąc Jego krzyż na swe ramiona. Matko nadziei, która w mroku Wielkiej Soboty szłaś z niezachwianą ufnością ku porankowi Wielkanocy, spraw, by Twe dzieci potrafiły rozpoznawać w każdej, choćby najmroczniejszej sytuacji, znaki miłującej obecności Boga. Matko Boża z Szeszan, wspieraj wysiłek tych, którzy w Chinach pośród codziennych trudów nie przestają wierzyć, żywić nadziei, kochać, aby nigdy nie bali się mówić o Jezusie światu i Jezusowi o świecie. Twoja postać górująca nad sanktuarium trzyma w górze Syna, pokazując Go światu, a Jego ramiona są szeroko otwarte w geście miłości. Pomagaj katolikom chińskim, aby zawsze byli wiarygodnymi świadkami tej miłości, nie odstępując od skały Piotra, na której zbudowany jest Kościół, Matko Chin i Azji, módl się za nami teraz i zawsze. Amen!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram