44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 25 grudnia 2016 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 25 grudnia 2016 r.

l. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Św., tak jak w niedziele. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika. Podczas Mszy św. poświęcenie owsa.

4. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię o godz. 17.00. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które przyjęły sakrament chrztu św. w tym mijającym roku  – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

5. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 17.00.

6. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od środy 28 grudnia. Program kolędy podamy jutro.

7. Dziękujemy bardzo serdecznie parafianom, którzy zaangażowali się ofiarnie w dzieło przedświątecznego posprzątania naszej świątyni oraz pomogły przy Bożonarodzeniowej dekoracji kościoła.

8. Polecamy prasę katolicką. Są do nabycia podwójne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Idziemy.

9. Zapraszamy na Widowisko ewangelizacyjne „Betlejem w Łodzi”, podczas którego zostaną zaprezentowane najpiękniejsze kolędy polskie i z innych części świata w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich i zagranicznych. To podniosłe wydarzenie będzie miało miejsce 12 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety wstępu można nabywać w parafiach naszej archidiecezji.

10. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram