44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 10 maja 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 10 maja 2020 r.

  1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W środę, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00, nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem fatimskim.
  2. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy św. Macieja Apostoła, a w sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  3. Dzisiaj dzieci z naszej parafii miały przystąpić do I Komunii św. lecz z powodu pandemii przełożyliśmy jej termin na 28 czerwca. Ponieważ obowiązują jeszcze obostrzenia co do ilości osób w kościele, po konsultacji z przedstawicielami rodziców postanowiliśmy dodać jeszcze termin 13 września. A więc I Komunia św. odbyłaby się w dwóch terminach: dla części dzieci w czerwcu a dla pozostałych po wakacjach. Prosimy rodziców, aby do końca maja podjęli decyzję o wyborze terminu.
  4. Zaplanowaliśmy także dzień przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii. Ks. biskup Ireneusz Pękalski udzieli tego sakramentu w niedzielę 14 czerwca na mszach św. o godz. 14.00 i 15.00.
  5. Rozpoczęta w Wielkim Poście Katecheza Przedmałżeńska, po kilkutygodniowej przerwie, będzie kontynuowana z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Zapraszamy w najbliższą sobotę 16 maja o godz. 19.00 do kościoła.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacą gospodarczą. W ostatnim czasie udało się wybudować betonowy płot na podwórku plebanii. Działaniom konserwatorskim poddawane są krzyże z wieży i kaplicy kościoła. Gdy powrócą będą na nowo zamocowane i dokończona zostanie naprawa dachu świątyni.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Bieżące numery Niedzieli, Idziemy, Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego podejmują aktualne sprawy, którymi żyje Kościół i świat.
  8. Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś przesyła komunikat dotyczący inicjatywy Ojca Świętego, aby 14 maja podjąć modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram