44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 18 grudnia 2016 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 18 grudnia 2016 r.

1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W duchu radości przyjdźmy na Pasterkę, którą poprzedzimy wspólnym śpiewem kolęd w świątyni, by na wzór pasterzy betlejemskich powitać Nowonarodzonego Zbawiciela. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego i II dzień świąt będą sprawowane w porządku niedzielnym.

2. W piątek na roraty o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z lampionami. Podsumujemy tegoroczne spotkania i nagrodzimy najwytrwalszych. W sobotę rano ostatnia w tym roku msza św. roratnia.

3. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. W piątek przed południem odwiedzimy chorych w ich domach. Do spowiedzi św. można jeszcze przystąpić podczas mszy św. w środę, czwartek i piątek.

4. Przedświąteczne sprzątanie kościoła, ubieranie choinek i przygotowanie żłóbka, ze względu na trwające prace, planujemy w środę, czwartek i piątek po mszach wieczornych. Zapraszamy do pomocy wszystkie osoby chętne.

5. Siostry zakończyły roznoszenie opłatków  do naszych domów. Dziękują za serdeczne przyjęcie i miłe spotkania oraz za złożone ofiary. Można jeszcze nabyć opłatki w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. Otrzymaliśmy zaproszenie na Widowisko ewangelizacyjne „Betlejem w Łodzi”, podczas którego zostaną zaprezentowane najpiękniejsze kolędy polskie i z innych części świata w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich i zagranicznych. To podniosłe wydarzenie będzie miało miejsce 12 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety wstępu można nabywać w parafiach naszej archidiecezji.

7. W dzisiejszą niedzielę odbywa się przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na pomoc rodzinom syryjskim. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej przekazaliśmy 360 zł. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Barbara Pietras i Kazimierz Irzykowski. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram