44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 3 maja 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 3 maja 2020 r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie modlić się o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. W czwartek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i rodzeństwo pochodzących z naszej parafii kapłanów i sióstr zakonnych.
  2. Serdecznie zapraszamy na Majowy Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się dzisiaj po mszy św o godz. 17.00. Wydarzenie to będzie transmitowane na parafialnym kanale You tube, aby łączyć się duchowo we wspólnej modlitwie.
  3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po wieczornej mszy św. Boczne wejście do naszego kościoła jest otwarte cały dzień, by można wejść do kruchty na chwilę adoracji. W czwartek Godzina Święta od 17.00.
  5. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W najnowszych numerach Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy znajdziemy wiele wiadomości z życia Kościoła, artykuły poświęcone powołaniu kapłańskiemu i zakonnemu.
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Łaniewski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram