Ogłoszenia parafialne – 12 kwietnia 2020 r.

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi i siostrami. Mimo, że te święta przychodzi nam przeżywać w inny sposób, życzymy wszystkim Parafianom błogosławionego czasu. Niech wobec trudów i cierpień jakie mogą nas spotkać niesie nas siła Wielkiego Tygodnia, który dopiero co przeżyliśmy i wielkanocna radość ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.
  2. Msze Św. dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 14.00 i 17.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym z dodatkową o godz. 14.00
  3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszach Św. wieczornych.
  5. Cieszymy się, że tak wielu Parafian łączy się z nami duchowo poprzez transmisje internetowe z naszego kościoła. Tutaj należą się wielkie podziękowania dla ks. Mateusza, który zadbał o możliwości techniczne tego przekazu. Wyrażamy także serdeczne podziękowania dla p. kościelnego i naszych sióstr za przygotowanie świątyni na święta. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Członkowie Orkiestry Strażackiej nie mogąc swoją fizyczną obecnością ubogacić liturgii wielkanocnej nagrali film poprzez który możemy usłyszeć ich grę. Znajdziemy go w Internecie. Za ten pomysł i trud nagrania wszystkim dziękujemy.