Wielkoczwartkowe życzenia dla kapłanów

W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Otrzymaliśmy piękne życzenia od przedstawicieli parafii. Bardzo za nie dziękujemy: Proboszcz ks. Zenon Miksa i Wikariusz ks. Mateusz Wójtowicz

‘’Gdyby nie było sakramentu kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana wśród nas. Któż Go złożył tam, w tabernakulum?  Kapłan.

Kto przyjął wasze dusze do społeczności Kościoła, kiedyście się narodzili?  Kapłan. Kto je karmi, by miały siłę do ziemskiego pielgrzymowania? Kapłan. Kto przygotuje je, aby mogły stanąć przed Bogiem, obmywając je po raz ostatni, we Krwi Jezusa Chrystusa?  Kapłan. Zawsze kapłan. A kiedy dusza popadnie w grzech śmiertelny, kto ją wskrzesi do życia. Znowu Kapłan….”

Jan Maria Vianney

Drodzy Kapłani,

Wielki Czwartek to dzień doniosły i święty dla całego Kościoła, który dziękuje za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Stąd nasze myśli i wdzięczność kierujemy w stronę Naszych Kapłanów.  Jako wspólnota parafialna dziękujemy Chrystusowi za dar Waszego Kapłaństwa, które  jest powołaniem szczególnym. Biblia uczy, że kapłaństwa nikt nie może sam sobie wybrać  (Hbr  5, 1-4). Jest ono niezależnym darem Bożym, konsekwencją usłyszanego głosu  powołania i pozytywnej odpowiedzi człowieka na wolę Boga.

Czcigodni Kapłani,

Przyjęty przez Was sakrament Kapłaństwa jest przede wszystkim posługą apostolską. Wyznacza i uzdatnia do misji głoszenia tego, czego Jezus nauczał, a co Kościół wiernie przekazuje. Kapłan uczy w imieniu Chrystusa. Przekazuje prawdę, którą są Jego słowa i sposób postępowania. Dziękujemy Wam Drodzy Kapłani, że w Swojej codziennej posłudze dla nas głosem i sercem, dotykiem i decyzjami uobecniacie jedyną i powszechną naukę, która stworzyła Kościół i gwarantuje szczęśliwe życie wieczne.

Panie Jezu, błogosław trud Naszych Kapłanów i prosimy Cię, by przyjęty przez Nich Sakrament Kapłaństwa doprowadził Ich do świętości, a nam Ich parafianom którym służą, dał nagrodę w niebie.