44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 4 grudnia 2016 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 4 grudnia 2016 r.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników a także naszej wspólnoty parafialnej. Wzywana jest jako wspomożycielka. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi nasz rodak ks. Krzysztof Helik, polecając całą parafię wstawiennictwu naszej patronki. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy.

3. Dzisiejsza niedziela jest także Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Radzieckiego. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel do puszek przy wyjściu z kościoła.

4. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00.

5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy się prezentami.

6. We czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00 i o 17.00. Zachęcamy także do modlitwy w południe od godz. 12.00 do 13.00 w ramach Godziny Łaski. Matka Boża w czasie jednego z objawień powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.” Zapraszamy na wspólną modlitwę do kaplicy sióstr bądź do osobistej modlitwy w domu. Tego dnia podczas wieczornej Eucharystii dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.

7. Siostry roznosić będą opłatki na stół wigilijny według następującego porządku:

Poniedziałek – Lubośnia i Trakt Puszczański (od końca do ul. Kącik)

Wtorek – Niwy

Środa –  Szubienice, Żabczanka, Podżar, Józefina, ul. Cicha i Cmentarna

Czwartek –  Podklucze

Piątek – ul. Piotrkowska

8. W najbliższą środę, która będzie I środą miesiąca po mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych, a w sobotę na spotkanie biblijne. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy wymianie okien i drzwi kościoła. Mamy nadzieję, że uda się je zakończyć szczęśliwie do świąt.

10. Można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są także kalendarze misyjne.

11. Sięgajmy po prasę katolicką. Jest tygodnik Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny. Znajdziemy w nich wiele informacji z życia Kościoła, a także treści pomagających właściwie przygotować się do świętowania Bożego Narodzenia.

12. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Bolesława Bębnowskiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram