44 631-81-36
 

Ogłoszenia Parafialne – 5 kwietnia 2020 r.

feature image

Ogłoszenia Parafialne – 5 kwietnia 2020 r.


  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach św. Papież św. Jan Paweł II, którego 15 rocznicę odejścia do domu Ojca obchodziliśmy w miniony czwartek, ustanowił Niedzielę Palmową Światowym Dniem Młodzieży.
  2. W związku z epidemią koronawirusa ks. arcybiskup wszystkich wiernych usilnie prosi, by na czas wprowadzonych ograniczeń, korzystali z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej, korzystając w miarę możliwości z transmisji telewizyjnych, radiowych czy internetowych, oraz aby – w przypadku niemożności przyjęcia sakramentów zgodnie z wyżej określonymi zasadami – przyjmowali Komunię świętą duchową. W sytuacjach nadzwyczajnych, a z taką mamy obecnie do czynienia, sakrament pokuty można zastąpić wzbudzeniem doskonałego (to znaczy z miłości do Boga) żalu za grzechy, odkładając sakramentalną spowiedź na później. W poniedziałek, wtorek i środę od godz. 15.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.
  1. Liturgię Triduum Paschalnego w naszej parafii będziemy sprawować według ustalonego porządku: w Wielki Czwartek i Piątek o godz. 18.00, a Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. O tych samych godzinach będziemy transmitować liturgię przez kanał naszej parafii na You Tube ze względu na ograniczoną ilość osób mogących przebywać w kościele. Dzisiaj transmitujemy mszę św. o godz. 10.00, Gorzkie Żale o godz. 16.15 a Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 15.00.
  2. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia
  3. W tym roku rezygnujmy z obrzędu błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w formie publicznej w Wielką Sobotę. Obrzęd ten zastępuje błogosławieństwo posiłku dokonane w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst modlitwy znajduje się na stronie internetowej parafii (możemy także zabrać ze sobą wydrukowane karteczki ze stolika pod chórem). Procesję rezurekcyjną zastąpi chwila adoracji Najświętszego Sakramentu połączona z biciem dzwonów. Zachęcamy wiernych do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. ciemnicy i „grobie” Pańskim, tak jednak, aby zachować zasadę zgromadzeń do 5 osób.
  4. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela” oraz świece Caritas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram