Ogłoszenia parafialne 29 marca 2020 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. Zazwyczaj w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynaliśmy Rekolekcje wielkopostne. Zechciejmy w te dni poświęcić więcej czasu na osobistą modlitwę. Na Msze św. zapraszamy tylko osoby, które zamówiły intencje. Godziny Mszy św. pozostają w porządku rekolekcyjnym. Po zmianie czasu – od czwartku, wieczorne msze św. o godz. 18.00. Ze względu na ograniczoną ilość osób mogących uczestniczyć w liturgii rozpoczęliśmy transmisje przez Internet: Drogi Krzyżowej w piątek, niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 i Gorzkich Żali o godz. 16.15. Adres transmisji znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do duchowej łączności w modlitwie w naszych Kościołach Domowych z kościołem parafialnym. Korzystajmy z licznych propozycji przekazu treści religijnych przez środki społecznego przekazu. Między innymi możemy uczestniczyć w rekolekcjach internetowych ks. Krzysztofa Napory, sercanina z Lublina, który miał głosić tegoroczne rekolekcje w naszej parafii. https://lublin.scj.pl/

3. Codziennie w tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość indywidualnej modlitwy i spowiedzi. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Pamiętajmy, że obowiązek spowiedzi i Komunii wielkanocnej wynikający z Przykazań można spełnić aż do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku 7 czerwca). Jego realizację rozciągnijmy więc w czasie.

4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.

6. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.