44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 22 marca 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 22 marca 2020 r.

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego:

W obliczu zagrożenia epidemią, zachęcam wszystkich do ufnej modlitwy o jej opanowanie i oddalenie. Proszę o szczególną modlitwę za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służbę zdrowia. Zalecam odśpiewanie w tych intencjach Suplikacji po każdej Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem. Proszę również, aby z całą roztropnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii. Ponieważ duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w Mszach św. nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, co w obecnej nadzwyczajnej sytuacji może być, zwłaszcza w przypadku osób chorych czy narażonych na zarażenie, konieczną formą miłości bliźniego. Wiem, że dla niektórych osób może to stanowić duchową trudność, ale pamiętajmy, że to miłość jest ostatecznym wypełnieniem każdego prawa i to ona każe nam zadbać o dobro i zdrowie osób, z którymi łączy nas wspólnota liturgiczna. Serdecznie wszystkim błogosławię.                     

+ Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Tegoroczny Wielki Post jest wyjątkowy ze względu na trwającą pandemię. Z tego względu odwołaliśmy tradycyjne rekolekcje ze spowiedzią wielkopostną. Wiemy, że obowiązek spowiedzi i Komunii wielkanocnej wynikający z Przykazań można spełnić aż do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku 7 czerwca). Jego realizację rozciągnijmy więc w czasie. Będziemy do dyspozycji w konfesjonale podczas mszy św. i podczas adoracji na początku kwietnia. Korzystajmy w tym czasie z możliwości uczestnictwa w mszach św. i rekolekcjach za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
  3. W środę, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 7.00, 10.00 i o 17.00 – połączoną z nowenną, na której będziemy polecać naszych bliskich zmarłych.
  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani ze stolika pod chórem mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji w środę na mszy św. o godz. 10.00 i 17.00. Tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia.
  5. W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Możemy nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek i baranki. Uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczone są na działalność Caritas naszej archidiecezji. Od dzisiaj możemy przekazywać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś jest dostępna tylko Niedziela i Idziemy. W związku z istniejącą sytuacją czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny tygodnika „Gość Niedzielny”. Pragniemy zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” na e.gosc.pl
  7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Władysława Wasiel i Teresa Kulińska. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram