44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 15 marca 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 15 marca 2020 r.

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Jako chrześcijanie, obecnego czasu zagrożenia epidemią koronawirusa nie powinniśmy przeżywać w panice, lecz podjąć refleksję nad „znakami czasu” i jeszcze bardziej przylgnąć do Boga, który jest naszym Ojcem. Dopuszczając takie doświadczenie chce nam coś powiedzieć. Dzisiaj odprawimy 2 dodatkowe Msze św. o godz. 14.00 i 16.00.
  2. W czwartek, 19 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa. Jest on także patronem Kościoła i naszej archidiecezji oraz rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 10.00 i 17.00 będziemy zanosić modlitwy za Jego wstawiennictwem.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na wsparcie polskich misjonarzy. W tym roku będziemy uczestniczyć również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas nabywając kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek.
  4. Zachęcamy do lektury wielkopostnych numerów: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy oraz Przewodnika Katolickiego. Do Niedzieli dołączona jest książeczka o spowiedzi.
  5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Bolesława Frątczak. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram