44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 8 marca 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 8 marca 2020 r.

 1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad GentesDzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Wspieramy ich także materialnie składając dziś ofiarę do puszek na prowadzone przez polskich misjonarzy dzieła ewangelizacyjne, edukacyjne, medyczne i charytatywne.
 2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Gorzkich żali w niedziele o godz. 16.15 i Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i 17.30. W tym tygodniu po drodze krzyżowej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.
 3. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
 4. W przyszłą niedzielę 15 marca przybędzie do naszej parafii grupa teatralna, działająca przy parafii św. Floriana w Pabianicach i wystawi sztukę pt. „Drewniana miska”. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia po mszy św. o godz. 12.00.
 5. Organizujemy pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Podlasia, Mazur i Warmii. Nawiedzimy: Świętą Wodę – Sokółkę – Suchowolę – Różanystok – Stoczek Warmiński – Świętą Lipkę i Gietrzwałd w terminie 27 – 29 kwietnia. Zapisujemy chętnych w kancelarii parafialnej.
 6. Msza św., podczas której Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński będzie ogłoszony błogosławionym, sprawowana będzie 7 czerwca w Warszawie. Jest możliwość wspólnego wyjazdu na tę uroczystość specjalnym pociągiem z Piotrkowa Tryb. Prosimy chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.
 7. Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy „Caritas” w Drzewocinach zaprasza na turnusy rehabilitacyjne i wypoczynkowe. Terminy turnusów, koszt udziału oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.caritas.lodz.pl oraz na ulotkach dostępnych na stoliku pod chórem.
 8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zachęca rencistów i emerytów do przekazania 1% podatku na pomoc dzieciom z Domu Samotnej Matki i świetlicy środowiskowej. Wystarczy wypełnić proste oświadczenie o nazwie PIT-OP a następnie dostarczyć je do swojego Urzędu Skarbowego przed końcem kwietnia. Druk jest do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Wszelkie dane do jego wypełnienia zainteresowani znajdą w tabeli, którą przesyła ZUS.
 9. Przekazujemy zaproszenie na bezpłatne komputerowe badanie wzroku 13 marca w godz. 12.00 – 14.00 w Ośrodku Zdrowia przy ul. Mickiewicza.
 10. Pani Sołtys Szczercowa przypomina o zbliżającym się terminie I – raty podatku od nieruchomości.
 11. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. Bóg zapłać. Możemy dziś obejrzeć projekty witraży, jakimi będziemy stopniowo ozdabiać okna naszej świątyni.
 12. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która pomoże głębiej przeżywać czas Wielkiego Postu.
 13. Dzisiaj – 8 marca pamiętamy o modlitwie w intencji kobiet, aby w swoim życiu naśladowały Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety. Pod Twoją obronę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram