44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 1 marca 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 1 marca 2020 r.

  1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu warto przytoczyć słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale o godz. 16.15 a po mszy św. wieczornej na Marcowy Wieczór Uwielbienia.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w naszym kościele Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Pamiętajmy, że to z Chrystusa ukrytego w Eucharystii czerpiemy moc do osobistego nawrócenia, umocnienia wiary i gorliwej pobożności. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w piątek od godz. 15.00. Drogi krzyżowe o 16.30 z udziałem dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Chorych parafian odwiedzimy przed południem. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 17.00
  4. Przekazujemy zaproszenie na kolejny „Męski Różaniec ulicami miasta”, który rozpocznie się w sobotę 7 marca Mszą św. o godz. 9.30 w kościele Księży Sercanów w Bełchatowie.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom.
  6. Rozpoczęła się w naszej parafii Katecheza przedmałżeńska. Spotkania w każdą sobotę o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
  7. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam głębiej przeżywać czas Wielkiego Postu. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego przeczytamy o tym, jak przebaczać i odbudować relacje. W Gościu Niedzielnym dodatek – magnes z myślami kardynała Stefana Wyszyńskiego. Niedziela podejmuje temat starości.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w Środę Popielcową do puszek na działalność Caritas naszej archidiecezji (zebraliśmy 500 zł.) Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary zebrane w ramach tacy gospodarczej.
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Stanisław Wojciechowski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram