44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne

feature image

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. Na stoliku pod chórem znajdziemy ulotki o Fundacji pomagającej chorym na trąd.
 2. Wczoraj zakończył się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dziś przypada Dzień Islamu. Z inicjatywy papieża Franciszka dzisiejsza niedziela jest także Niedzielą Słowa Bożego.
 3. W środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca powierzamy Niepokalanemu Sercu Maryi całą naszą codzienność. Zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie po Mszy św. o godz. 17.00
 4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 5. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu
  i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 6. Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

Poniedziałek – 27 stycznia: ul. Reymonta, ul. Szkolna, ul. Norwida i ul. Krótka,

Wtorek – 28 stycznia: ul. Kilińskiego, ul. Głowackiego i ul. Pułaskiego

Środa – 29 stycznia: ul. Żeromskiego i ul. Konopnickiej oraz ul. Łaska i ul.Narutowicza

Czwartek – 30 stycznia: ul. Północna i ul. Kwiatowa

Piątek – 31 stycznia: ul. Leśna, ul. Południowa i ul. Piaskowa

Sobota – 1 lutego: ul. Poniatowskiego, ul. Źródlana i ul. Rzeczna, ul. 3 Maja  oraz ul. św. Floriana, ul. Targowa, ul. Cmentarna i ul. Cicha,

W przyszłym tygodniu kolęda uzupełniająca. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt.

 1. Informujemy i zapraszamy do udziału w inicjatywie modlitewnej zwanej Męski Różaniec. Ulicami Bełchatowa, od kościoła Księży Sercanów do kościoła Narodzenia NMP przejdzie procesja różańcowa w intencji jedności Chrześcijan w sobotę 1 lutego – początek: Msza św. o godz. 9.30.
 2. Już po raz drugi zaproszeni jesteśmy do wzięcia udziału w akcji zbierania elektrośmieci, która przeprowadzana będzie na terenie naszej archidiecezji. Do 12 lutego możemy dostarczać do naszej kancelarii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. pralki, lodówki, żelazka, telewizory, komputery, telefony, itp). Przychody z akcji wspomogą działalność misyjną sióstr Orionistek i Pallotynek wśród dzieci w Afryce.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram