OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 stycznia 2020 r.

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźmy!”. Zachęcamy do modlitwy w tej ważnej intencji. Włączymy ją także w dzisiejszy „Różaniec za braci” o godz. 16.15.
  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za nich, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Naszych drogich babcie i dziadków polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz. 17.00.
  3. Wielką rolę w historii naszej parafii odegrał ks. Józef Baranowicz. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w najbliższy czwartek 23 stycznia o godz. 17.00 z racji rocznicy śmierci.
  4. W sobotę 25 stycznia przeżywać będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  5. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu.
  1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni:
    Poniedziałek – 20 stycznia: ul. Piłsudskiego (za ul. Łaską) wraz z ul. Zachodnią
    Wtorek – 21 stycznia: ul. Piłsudskiego (od ul. Kilińskiego) oraz ul. Kopernika, ul. 11 Listopada, ul. Polski Sierpień
    Środa – 22 stycznia: ul. Mickiewicza
    Czwartek – 23 stycznia: ul. Piotrkowska i ul. Łąkowa
    Piątek – 24 stycznia: ul. Kazimierza Wielkiego oraz ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta
    Sobota – 25 stycznia: ul. Akacjowa, ul. Wiśniowa, ul. Jarzębinowa, ul. Klonowa, ul. Lipowa
    W poniedziałek przyszłego tygodnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy ul. Reymonta, ul. Szkolna, ul. Norwida, ul. Krótka,
  1. Przekazujemy zaproszenie na badanie wzroku, które odbędzie się w piątek, 24 stycznia w Ośrodku Zdrowia przy ul. Mickiewicza w godz. 8.00 – 10.00
  1. Dzisiaj w Przewodniku Katolickim przeczytamy o kobiecie, która pokazała jak ocalić wiarę w Chrystusa w czasach zamętu, w Gościu Niedzielnym – dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do lektury.