Ogłoszenia parafialne – 12 stycznia 2020 r.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Dzisiaj, w II niedzielę miesiąca – wspólne nieszpory o godz. 16.30.

3. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu pod hasłem: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek – 13 stycznia: Załuże

Wtorek – 14 stycznia: ul. Kącik oraz ul. Wschodnia, ul. Słoneczna i ul. Mokra

Środa – 15 stycznia: ul. Praga (między ul. Łaską a Kościuszki)

Czwartek – 16 stycznia: ul. Praga (między ul. Częstochowską a ul. Łaską)

Piątek – 17 stycznia: ul. Częstochowska

Sobota – 18 stycznia: Podklucze

W poniedziałek przyszłego tygodnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy
ul. Piłsudskiego za ul. Łaską.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym – rozmowa o tym, jak wychowywać wierzące dziecko, w Przewodniku Katolickim – jak odpowiadać na przekłamanie polskiej historii. Niedziela podejmuje temat chrztu św.

Nowy numer Różańca dla prenumeratorów jest do odebrania w zakrystii.