44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 30 października 2016r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 30 października 2016r.

1. Jeszcze dziś i jutro spotkamy się na nabożeństwach różańcowych. Dziękujemy wszystkim a szczególnie dzieciom, że swoją obecnością i modlitwą budowały żywą koronę Maryi.

2. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość będziemy sprawować Eucharystie o godz. 8.00 i 10.00 w kościele, a o godz. 12.00 na cmentarzu. Po niej wyruszy procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. W środę będzie następujący porządek Mszy Świętych: w kościele o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy św. Barbary na cmentarzu o godz. 9.00. Wieczorem spotkanie wspólnoty „Miłość i Miłosierdzie Jezusa”.

4. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu.

5. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek po mszy św. wieczornej nabożeństwo eucharystyczne, w piątek – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa; spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00 oraz o 20.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, w sobotę modlitwa różańcowa za zmarłych.

7. W najbliższy piątek przypada rocznica konsekracji naszego kościoła.  Odbudowany po zniszczeniach II wojny światowej w latach 1945-53 został konsekrowany przez bp. Bohdana Bejze 4 listopada 1972 r.

8. W minionym tygodniu udało się podpisać umowę o przyznanej dotacji na termomodernizację kościoła. Wybrane firmy przystępują do realizacji zleconych im zadań. Choć wyznaczony czas jest krótki to mamy nadzieję, że zdążą wykonać nasze zamówienia do końca roku. Trwa nadal zbiórka ofiar na dołączenie do sumy dotacji naszego udziału własnego. Bóg zapłać za hojne ofiary. Pozostało jeszcze 15 list do pobrania i przeprowadzenia zbiórki.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Bauta. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram