44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 5 stycznia 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 5 stycznia 2020 r.

  1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Nasi ministranci przygotowali kredę i kadzidło w małych torebkach, które możemy nabyć pod chórem za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki.
  1. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na misje. Na mszy św. o godz. 10.00 dzieci przedstawią program tegorocznych Kolędników Misyjnych.
  1. Wraz z wójtem naszej gminy zapraszamy na II Rodzinne Kolędowanie do Sali OSP w Szczercowie przy ul. Mickiewicza – 6 stycznia o godz. 15.00. Będziemy mogli wspólnie zaśpiewać kolędy i pastorałki wraz z naszym chórem parafialnym, dziećmi i młodzieżą oraz z kapelą „Chłopaki Szczercowiaki”.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  1. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

wtorek, 7 stycznia – Żabczanka, Lubośnia i Józefina (1 kapłan)

środa, 8 stycznia – Trakt Puszczańki (2 kapłanów)

czwartek, 9 stycznia – ul. Wąska, Tenusa i Strumykowa (1 kapłan)

piątek, 10 stycznia – Grudna (2 kapłanów)

sobota, 11 stycznia – Kol. Szczercowska, Marcelów, Rudzisko (2 kapłanów)

W następnym tygodniu w poniedziałek, chcemy rozpocząć kolędę od Załuża. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości o godz. 9.00

  1. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów prasy katolickiej:

Idziemy w cenie 5 zł., Tygodnik Niedziela zmienił swoje oblicze – cena 6 zł.

Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny – cena 6 zł.

  1. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone w ramach tacy gospodarczej. Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram